ARA By Google

Domatesli Şehriyeli Bulgur Pilavı (Malatya) (4 Kişilik)

Domatesli Şehriyeli Bulgur Pilavı (Malatya)  (4 Kişilik) Bir tavaya tereyağı konur, sehriyesi ilâve edilerek kavrulur, kavrulan sehriyeler bir tabağa alınarak kenara konur.


Malzemeler:

2 su bardağı baş bulgur
3 veya 4 su bardağı su (domatesin sulanma durumuna göre Ve 3 veya 2 su kullanilir)
3 kaşık tereyağı
1 çay bardağı tel sehriye
3-4 tane domates veya 2 kaşık salçası
Tuz
Karabiber

Hazırlanışı:

Bir tavaya tereyağı konur, sehriyesi ilâve edilerek kavrulur, kavrulan sehriyeler bir tabağa alınarak kenara konur,    tavanın   içerisine   sıcak   suya batırılarak kabukları soyulup küp şeklinde doğranmış domates ilâve edilerek öldürülür.

Domates yoksa kalan yağa sulandırılmış salça ilâve edilerek bir iki kez yağda çevrilir, suyu ilâve edilir. Su kaynamaya başlayınca tuzu atılır, bulguru salınır, kapağı kapatılır. Hafif ateşte suyu çektirilir.

Pilav göz göz olunca kavrulan sehriyeler ilave edilerek karıştırılır. Suyunu tamamen çekince ateşten alınır. Temiz bir bez veya birkaç kat peçete tava ve kapak arasına konup 10 dakika demlendirilir. Sıcak olarak servis yapılır.

COSMOTURK YAYIN GRUBU & HILLARY COMPANY TURKEY
Reklam Satış & Pazarlama: COMMEDYA / +90 (212) 347 01 93
İletişim:
cosmoeditor@cosmoturk.com

Tel: (0212) 244 13 56 Fax: (0212) 244 13 32

Telif hakkı ©2013 BekarMutfagi.com Tüm Hakları Saklıdır.
Bekarmutfagi.com'da yayınlanan haberler kaynak gösterilerek içeriği değiştirilmemek şartıyla hertürlü medya ortamında kullanılabilir. bekarmutfagi sitesinde yayınlanan yazılar yazarların kendi kişisel görüşleridir. Yazıların her türlü sorumluluğu yazıyı yazan yazarına aittir.